leczenie uzależnienia alkoholowego 

Początki leczenia alkoholizmu
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało końca. Ale nie powinieneś sam cierpieć. Jest wiele dostępnych procedur leczenia, jakie wspomogą Tobie w zwalczeniu alkoholizmu, żeby powrócić do zdrowego i pełnego życia.

Terapia alkoholowa

Różne elementy, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu winno być kontrolowane przez skład specjalistów medycznych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie są liczne środowiska leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez speców, którzy pomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą świętować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej aniżeli jedna druga osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które nawracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego bądź ambulatoryjnego, wypada uczestniczyć w regionalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najbardziej odpowiedni czas na terapię?
Przed nawiązaniem kuracji postać musi najpierw rozpoznać własny stan oraz mieć ochotę opuścić alkohol. Nieraz jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny lub też przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Łączy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o nadmierne picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja pomaga również zapoczątkować dyskusję na temat przystępnych opcji kuracji i wsparcia.

Nie ma dobrego lub też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednakże nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować dużo akcesoryjnych kłopotów, takich jak zawiłości zdrowotne, tarapaty finansowe, kłopoty z relacjami i zakłócenia zawodowe.