kuchnia włoska w Krakowie

Smaczna włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Włoskie restauracje to w kraju najpopularniejszy rodzaj restauracji. Cenimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, pożywne i ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie dania jak pasty. Mocniej wrażliwi konsumenci kosztują mniej znane potrawy takie jak tortellini, polentę i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za prawdziwą restauracją włoską należy zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele półproduktów rzeczywiście pochodzi z Włoch, czy w menu znajdują się też mniej popularne włoskie dania, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża różnorodność oraz jedzenie z wielu miejsc kraju. W dobrej restauracji znajdziemy naturalny klimat Włoch.

Włoska kuchnia nie jest trudna, co nie zmienia faktu, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to niezwykle smaczna kuchnia europejska .

Dobre wino włoskie

Jakakolwiek knajpka włoska, która pretenduje do tytułu bycia ekskluzywnym punktem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna ignorować trunków. Kolacja w klimacie włoskim koniecznie musi obejmować też wino. Kieliszek białego wina to dla Włocha reguła. czytaj Najbardziej popularne wina włoskie to toskańskie chianti, kalabryjskie lamezia a także monti z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę ma być postrzegana jako prawdziwie włoska, musi mieć szeroką kartę win.

Regionalna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć fenomen włoskiego gotowania bez wątpienia warto odwiedzić restaurację, która potrafi przyrządzić nie jedynie placek pizzowy i makarony.
Zobacz film