Kraków – wzrost w obszarze komunikacji dodatkowo transportu

Najważniejszym z trudnych wyzwań w lwiej części polskich miast jest komunikacja. Nasze województwa nie są zaadaptowane do tak wielkiego natężenia korków, jaki pojawił się poprzez wzrost liczby samochodów na krajowych szosach. Z tego powodu główną z najbardziej istotnych inwestycji które musi podjąć prawie każde miasto jest inwestycja w transport i komunikację. Drogi i komunikacja miejska to priorytet, który pozwoli zwiększyć zadowolenie mieszkańców a także usprawni całokształt gospodarki miasta.

Wśród pozostałych gmin, nowe projekty komunikacyjne w grodzie Kraka silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w plebiscycie opowiedzieli się za metrem, jednak przed tym jak ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową oraz rozwój dróg potrzeba włożyć dużo środków . Spośród ważniejszych inwestycji trzeba podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie nitkę autobusów – pierwszą w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków przewiduje inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowych połączeń między już istniejącymi drogami i naprawy istniejących tras autobusowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy napraw nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto zaś mieć jasność tego, że bez inwestycji jakość dróg nie może się poprawić i aby mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.Prezydent miasta Krakowa
Inwestycje w rozwój transportu to nie tylko kolejne drogi, jak również doskonalszej jakości powierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. (jednym z przykładów jest ścieralna powierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje jeszcze wielu zmian i nowych pomysłów, by poruszało się po mieście wygodnie. Zarówno samochodem, ale też tramwajami. Ale da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na świetnej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie wygodnie i przyjemnie.